Olha Pilyuhina

Yevhen Pilyuhin

Пілюгін Євген Іванович народився 7 серпня 1947року в селі Замостя Чернігівського району Запорізької області.

Художню освіту отримав у Московському художньо-промисловому училищі ім. Калініна (1965 – 1973 рр.) та Українському поліграфічному інституті ім. Івана Федорова.

Після закінчення навчання в МХПУ ім. Калініна працював у Решетилівському художньому професійно-технічному училищі. Старший викладач, заступник директора по навчально-виробничій роботі, майстер виробничого навчання. Відмічений відзнаками: «Відмінник народної освіти України», викладач вищої категорії, нагороджений грамотами міністерства освіти України.

Учасник художніх виставок з 1973 року, член Національної спілки художників України з1990 року, член Національної спілки майстрів народного мистецтва з 1991 року, Заслужений майстер народної творчості України з 2009 року.

Лауреат III фестивалю молоді України (1977 р.), нагороджений знаком за підготовку та проведення XII Всесвітнього фестивалю молоді в Москві (1985 р.). 2007 року – лауреат обласної премії І.П. Котляревського.

Автор Герба та Прапора Решетилівщини. Приймав участь у створенні музеїв  художніх промислів  Решетилівського  художнього ліцею, Решетилівського центру культури та дозвілля «Оберіг», музею О.Ковіньки у селі Плоске Решетилівського району.

З 1994 року спільно з архітектором С.М.Адаменком виконував замовлення адміністрації Президента України.

У 2001 році виконував замовлення  для Національного банку України, а 2006 року для Національного палацу «Україна».

2007 року замовлення адміністрації Президента України.

Приймав участь у виготовленні гобеленів для Донецького  оперного театру за ескізами А.Чебикіна.

Роботи зберігаються в музеях  Дніпропетровська, Полтави, Запоріжжя, Києва, Опішні, Решетилівки та приватних зібраннях. У ресторанах «Мисливський двір» у Харкові,«Козачок» у Києві та селі Щасливе.

Постійний учасник Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних та персональних художніх виставок.